EUR/USD Tahmini: Fed ve ECB Toplantıları Yaklaşırken Yatırımcılar Duraksıyor – www.mediabk.com

Fed’in faiz oranlarını %0,25 artırması bekleniyor. ECB, art arda yedinci toplantısında faiz oranlarını artırabilir.

Yatırımcılar, gelecekteki Fed faiz indirimlerine ilişkin göstergeleri yakından izliyor.

Genel bakış

Yatırımcılar Çarşamba günü ABD Merkez Bankası’nın ve Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın önemli merkez bankası kararlarına hazırlanırken, Euro Pazartesi günü dar bir aralıkta yavaş yavaş düşüyor.

12:00 GMT’de EUR/USD 0,0002 veya %-0,02 düşüşle 1,1009’da işlem görüyor. Cuma günü, Invesco CurrencyShares Euro Trust ETF (FXE) 0,03 $ veya -%0,03 düşüşle 101,81 $’a yerleşti.

Euro Tüccarları Fed Faiz Artışını Bekliyor

Euro tüccarları, Federal Rezerv’in önümüzdeki hafta %0,25’lik bir faiz artırımı yapmasını bekliyor. Tüccarlar, oranların ne kadar süre yüksek kalabileceğine ve oran indirimlerinin ne zaman başlayabileceğine dair herhangi bir gösterge olup olmadığını da yakından izliyor. Bunda geçen hafta GSYİH rakamlarının ilk çeyrekte beklenenden düşük ekonomik büyüme göstermesi ve enflasyonun göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları endeksinin bir önceki çeyrekte %4,2 artması etkili oldu.

Goldman Sachs, Fed Faiz Artış Duraklatmasını Tahmin Ediyor

Goldman Sachs, Federal Rezerv’in Çarşamba günü yapılacak toplantıda %0,25’lik bir artış beklentisinin ardından muhtemelen Haziran’da ara vereceğini ve faiz artırımlarını durduracağını tahmin ediyor. Euro tüccarları, kılavuzlarındaki herhangi bir güncelleme veya değişiklik için Fed’in açıklamasını yakından izleyecekler. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Mayıs’tan sonra yılın geri kalanında faiz oranlarını değiştirmeyeceği tahmin ediliyor. Ancak, bankacılık sisteminin ekonomide ne kadar stres yaratabileceğine bağlı olarak olası sonuçlar da vardır.

ECB Faizleri Tekrar Artıracak

Euro tüccarları, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 4 Mayıs’ta art arda yedinci toplantısında faiz artırmasını bekliyor. Politika yapıcılar %0,5’lik bir artış daha yapmayı veya %0,25’e düşürmeyi düşünüyor. Cuma günkü enflasyon verileri yavaş bir ilerleme gösterdi ve %0,25’lik bir oran artışı konusunda fikir birliğine yol açtı.

Teknik Analiz

EUR/USD, 1.0965’teki günlük pivotun üzerinde işlem görüyor ve destek sağlıyor. Uzun vadeli eğilim kesin olarak daha yüksek, ancak kısa vadeli eğilim zayıf.

Ana eğilim yukarı olduğundan, alıcıların 1.0965 testinden geri dönmesini bekliyoruz. Alıcılar harekete dönerse, 1.1141’de en yakın dirence (R1) doğru yakın vadeli bir ralli görebiliriz. Kısa vadeli satış yeterince güçlüyse, satışın muhtemelen 1.0834’teki desteğe (S1) kadar uzanmasına bakın.

PIVOT – 1.0965 R1 – 1.1141
S1 – 1.0834 R2 – 1.1177
Like this post? Please share to your friends:
mediabk.com