“Bitcoin Yükselişe Geçiyor.” – www.mediabk.com

Kripto piyasası son 24 saatte %1,5 artarak 1,2 trilyon dolarlık bir kapitalizasyona ulaştı. Günün başından bu yana elde edilen kazanımların neredeyse tamamı, ABD bölgesel bankalarını çevreleyen yeni bir korku dalgasıyla aynı zamana denk geldi.

ABD endeks vadeli kontratları, bankacılık sorunlarının para politikasında dönüşü yaklaştırmasıyla günün başından bu yana ılımlı bir şekilde yükseldi. Ve bu, alıcıların, bu durumda orta vadeli alıcıların mutlu olmasının bir başka nedenidir.

Bitcoin’deki boğalar, fiyatı 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde konsolide ederek fiyatı 29 bin dolara itti. Bu, orta vadeli bir yükselişin önemli bir işaretidir. Kısa vadeli dikkatler, Bitcoin’in bu ayın başlarında düştüğü ve direncin Nisan ortasından sonlarına kadar yerel yüksek seviyelere ulaştığı 29,4 bin dolarlık alana odaklandı. Daha yüksek bir hareket, neredeyse bir yıl boyunca başka bir yüksek testin yolunu açar.

Santiment’e göre, bitcoin balinaları, varlığın hareketinin nihai yönünün henüz şekillenmediği görüşünün aksine, Nisan ayında ilk kripto para birimindeki varlıklarını 64.000 BTC artırdı. Büyük yatırımcılar, BTC için büyüme beklentileri olduğuna inanmaya devam ediyor.

Kripto Haberleri

Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Bitcoin’in yükselişine dair 1 milyon dolarlık iddiayı kaybetti. BTC’nin 17 Haziran’a kadar 1 milyon dolara ulaşacağına bahse girdi, ancak son teslim tarihinden önce yenilgiyi kabul etti. İşadamı tweet attı, “ABD hükümetinin nasıl trilyonlarca doları havadan bastığını herkese göstermek için bir milyon yaktım.”

ABD başkanının yönetimi, iklime verdikleri zararın daha fazla farkına varmalarını sağlamak için kripto madencilerine %30 vergi teklif etti. Önerilen vergi, on yıl içinde yaklaşık 3,5 milyar dolar artıracak.

35. ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni Robert Francis Kennedy Jr, SEC ve FDIC’yi ülkede bir bankacılık krizine yol açtığını söylediği “kripto para birimlerine karşı savaşları” nedeniyle eleştirdi.

IMF başkanı Kristalina Georgieva, perakende merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) piyasaya sürülmesinin “birçok istenmeyen sonuca” yol açacağını söyledi. Florida Valisi Ron DeSantis, kendi eyaletinde dijital doları yasaklama sözü verdi.

Like this post? Please share to your friends:
mediabk.com